Bemerevedett a csípője? Segítsen magán!

A kor előrehaladtával egyre gyakrabban tapasztaljuk a csípő merevségét, valamint a csípő tájékán jelentkező ízületi fájdalmakat, amelyek az idő múlásával ráadásul egyre inkább fokozódnak. Az ízületi fájdalmak sok esetben megelőzhetőek vagy csökkenthetőek néhány rendszeresen végzett gyakorlat segítségével. De milyen tornagyakorlatok mellett tegyük le a voksunkat?

 A 40. életév betöltése után az ízületi kopás és merevség sok fájdalmat okozhat a térdben, csípőben, vállban és a könyök területén. Sokan nem is sejtik, hogy ezek a tünetek gyakran elkerülhetők lettek volna néhány gyors és egyszerű gyakorlat betartásával. Azonban akkor sem kell kétségbe esnünk, ha már bekövetkezett a probléma, hiszen az izmok erősítésével, működésük helyreállításával sokat javíthatunk a már kialakult problémákon is.

 Mitől kopik el a csípőízület?

Ha például a munkánkból adódóan életmódszerűen sokat ülünk, és emellett még keveset is mozgunk, akkor ennek következtében csípőnk lemerevedhet. Ennek az az oka, hogy izmaink egyoldalú használatával bizonyos izmok meggyengülnek, mások megerősödnek, így a csípő ízületi felszínei helytelen terhelést kapnak, amely kezdetben csak mozgásbeszűküléssel jár, később azonban a helytelen pozíció következtében, ízületi kopáshoz is vezethet.

Hogyan jelzi a szervezetünk a bajt?

Feküdjön a padlóra, és húzza fel térdeit a mellkasához. Ha nem tudja felhúzni, esetleg kellemetlen fájdalommal jár vagy a két láb között nagy a különbség, akkor előfordulhat, hogy egy kopásos folyamat kezdeti fázisában van. Természetesen a teszt önmagában nem azt jelenti, hogy kopás van az ízületben, de mindenképp egy olyan jel, amely egy részletes kivizsgálásra ad okot. A csípő ízületi kopás típusosan az lágyék hajlatban, comb elülső felébe, farba és akár a térdbe is kisugározhat.

Hogyan előzhetjük meg a csípőízületi kopást?

Végezzen lábkörzéseket akár a leghétköznapibb tevékenységek közben is. Kapaszkodjon meg valamiben (szék támlájában, korlátban, asztal szélében), álljon rá az egyik lábára, a másikkal pedig körözzön tízszer a levegőben elől, oldalt és hátul is. Végezze el tízszer ezt a gyakorlatot. Majd ismételje meg a másik lábával is. Közben mindvégig ügyeljen arra, hogy lábav egyenes maradjon, törzse ne forduljon el egyik irányba sem. Végezze el ezeket a gyakorlatokat kétszer naponta. Nagyon jó szolgálatot tesz még a csípő rugalmassá tételben a jóga is.

Hogyan növelhetjük csípőnk rugalmasságát?

A csípő rugalmasságát úgyis növelheti ha hátára fekszik, behajlítja az egyik térdét és lassan a mellkasához húzza addig a pontig, amíg nem érez feszülő érzést a nyakában vagy a fenék tájékán. Tartsa meg 20 vagy 30 másodpercig ezt a pozíciót, közben lélegezzen egyenletesen, majd engedje vissza a térdét a kiindulási pozícióba. Ismételje meg ezt a gyakorlatot a másik térdével is. A gyakorlatokat háromszor ismételje mind két lábával.

 A csípő izmaira további jó hatással van a masszázs, melynek hatására az ínszalagok nem feszülnek olyan erősen, így megelőzhető az ízületek kopása ilyen módon, illetve a már kialakult állapotban lassítható az elindult folyamat. 

Szeretettel várom egy masszázsra a stúdiómban. 

Ossza meg a cikket, ha hasznosnak találta és üzenne vele valakinek!

 

Forrás: http://tinyurl.hu/Ko8d/

Nyomtatás